Wydarzenia

Mistrzostwa Florystyczne Europa CUP 2022 z Aspen Art.


W Katowicach pod koniec sierpnia tego roku odbywało się wyjątkowe wydarzenie florystyczne. Po raz pierwszy w Polsce zostały zorganizowane Florystyczne. Mistrzostwa Europy Europa Cup 2022 Wśród znakomitych mistrzów florystyki z całego świata byliśmy i My.


Poprzednie
Następne

Przez trzy dni mistrzostw na naszym stoisku i podczas pokazów florystycznych mieliśmy możliwość prezentowania aspencraftingu szerokiemu gronu odbiorców z kraju i z zagranicy.
Cieszymy się z ogromnego zainteresowania naszymi naturalnymi paskami i płaszczyznami z drewna osiki. Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska oraz brali udział w pokazach.


Poprzednie
Następne

Temat przewodni Europa Cup 2022, to Muzyka i kwiaty, dlatego też nasze pokazy dedykowane były Fryderykowi Chopinowi. Sercem naszej kompozycji była stuletnia klawiatura fortepianowa. Ze wszystkich stron oplatały ją niczym rozrzucone w artystycznym uniesieniu partytury z płaszczyzn osikowego drewna. Na nich unosiły się aspencraftowe strelicje i storczyki jakby to były nuty na pięciolinii Mistrza.


Poprzednie
Następne

Szesnastu przedstawicieli nie tylko z Europy ale i Azji walczyło o tytuł mistrza Europy w kilku konkurencjach np. duża forma, dekoracja stołu, bukiet czy dekoracja ciała. W rundzie finałowej wyłoniona już tylko szóstka najlepszych wykonywała “Kompozycje swoich marzeń”. Ta konkurencja do końca utrzymywana w tajemnicy była niespodzianką dla finalistów. Kiedy otrzymali pakiety wśród egzotycznych roślin – znalazły się też nasze osikowe paski Aspen Art. Z przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem oglądaliśmy te zmagania podczas uroczystej gali.
Po 45 minutach rywalizacji powstały wyjątkowe kompozycje z których najlepsza okazała się ta, którą stworzyła Hanneken Frankema z Holandii do której powędrował tytuł Mistrzyni Europy.


Poprzednie
Następne

Należy wspomnieć również o fantastycznym pokazie Polish Vibes, mistrzów florystyki Zygmunta Sieradzana i Tomasza Max Kuczyńskiego. Jedna z kompozycji nawiązująca do żywiołu powietrza zbudowana była z naszych osikowych płaszczyzn o grubości 0,3 mm. W kompozycji tej wykorzystano ze spektakularnym efektem lekkość i transparentność osikowego surowca.


Poprzednie
Następne

To był wspaniały czas. Cieszymy się , że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu.
Dziękujemy, że byliście z nami.