O nas

Tworzymy z myślą o tych, którzy dostrzegają piękno w naturalnym designie. Jesteśmy dumni, że jako jedyni na świecie możemy codziennie tworzyć unikatowe produkty z osikowego drewna, które idealnie uzupełnią Wasze wnętrza roztaczając wokół siebie dobrą energię.

Product Designer

Agnieszka Przybylak

Kiedy tworzy zanurza się w wewnętrznym świecie swojej wyobraźni skąd czerpie inspiracje…

Product Designer

Marcin Jałowy

Tworzenie to dla Niego wolność, która unosi Go nad horyzont wyobraźni na styk światów sztuki i abstrakcji…

Idea

Wykorzystujemy subtelność osikowego drewna, wydobywając na światło dzienne to, co najcenniejsze – jego blask i elegancję. Te elementy określają naszą pracownię i nasze kolekcje, które tworzymy z myślą o Was.

Aspen Crafting

Ogromny potencjał osikowego drewna, daje nam mnóstwo możliwości – tworzenia obrazów, biżuterii, florystycznych konstrukcji… to też proces z łykiem i drewnem osiki nazywamy – Aspen Craftingiem. W języku polskim oznacza rękodzieło, bazujące na osikowym surowcu, wszechstronnie stosowanym w technikach plastycznych, by w odbiorcach wzbudzić zachwyt dla prawdziwej sztuki, unikatowej – jedynej na świecie.

Aspen Art

Aspen Art to również pracownia projektowa, gdzie tworzymy unikalne projekty, korzystając z techniki Aspencraftingu. Oferujemy możliwość posiadania wyjątkowych produktów użytkowych i dekoracyjnych. Doświadczenie i umiejętności połączone z drewnem osikowym gwarantują produkty najwyższej klasy i jakości. Stworzymy też coś wyjątkowego specjalnie dla Ciebie. Nie boimy się wyzwań, ponieważ wspierają one nasz rozwój w dziedzinie wyrażania artystycznego. Wyróżnij się, bądź krokiem przed innymi, pozwól sobie na luksus w duchu naturalnego designu.

MISTRZOSTWA FLORYSTYCZNE EUROPA CUP 2022 Z ASPEN ART.

W Katowicach pod koniec sierpnia tego roku odbywało się wyjątkowe wydarzenie florystyczne. Po raz pierwszy w Polsce zostały zorganizowane Florystyczne. Mistrzostwa Europy Europa Cup 2022 Wśród znakomitych mistrzów florystyki z całego świata byliśmy i My.

Przez trzy dni mistrzostw na naszym stoisku i podczas pokazów florystycznych mieliśmy możliwość prezentowania aspencraftingu szerokiemu gronu odbiorców z kraju i z zagranicy. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania naszymi naturalnymi paskami i płaszczyznami z drewna osiki. Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoiska oraz brali udział w pokazach.

Temat przewodni Europa Cup 2022, to Muzyka i kwiaty, dlatego też nasze pokazy dedykowane były Fryderykowi Chopinowi. Sercem naszej kompozycji była stuletnia klawiatura fortepianowa. Ze wszystkich stron oplatały ją niczym rozrzucone w artystycznym uniesieniu partytury z płaszczyzn osikowego drewna. Na nich unosiły się aspencraftowe strelicje i storczyki jakby to były nuty na pięciolinii Mistrza.

Szesnastu przedstawicieli nie tylko z Europy ale i Azji walczyło o tytuł mistrza Europy w kilku konkurencjach np. duża forma, dekoracja stołu, bukiet czy dekoracja ciała. W rundzie finałowej wyłoniona już tylko szóstka najlepszych wykonywała “Kompozycje swoich marzeń”. Ta konkurencja do końca utrzymywana w tajemnicy była niespodzianką dla finalistów. Kiedy otrzymali pakiety wśród egzotycznych roślin – znalazły się też nasze osikowe paski Aspen Art. Z przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem oglądaliśmy te zmagania podczas uroczystej gali. Po 45 minutach rywalizacji powstały wyjątkowe kompozycje z których najlepsza okazała się ta, którą stworzyła Hanneken Frankema z Holandii do której powędrował tytuł Mistrzyni Europy.

Należy wspomnieć również o fantastycznym pokazie Polish Vibes, mistrzów florystyki Zygmunta Sieradzana i Tomasza Max Kuczyńskiego. Jedna z kompozycji nawiązująca do żywiołu powietrza zbudowana była z naszych osikowych płaszczyzn o grubości 0,3 mm. W kompozycji tej wykorzystano ze spektakularnym efektem lekkość i transparentność osikowego surowca.

To był wspaniały czas. Cieszymy się , że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu.
Dziękujemy, że byliście z nami.